وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انتخاب رهبر حزب محافظه کار بریتانیا؛ برخی از اعضاء ۲ برگه رای دریافت کردند

 نظرها
انتخاب رهبر حزب محافظه کار بریتانیا؛ برخی از اعضاء ۲ برگه رای دریافت کردند
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برخی از اعضای حزب محافظه کار بریتانیا برای شرکت در انتخابات رهبری این حزب بیش از یک برگه رای دریافت کرده اند.

انتخابات رهبری حزب محافظه کار بریتانیا در حالی برگزار می شود که پیروز این رقابت انتخاباتی جانشین ترزا می در مقام رهبری حزب و نخست وزیری بریتانیا خواهد شد.

بنا به گزارش ها برگه های رای برای ۱۶۰ هزار عضو حزب محافظه کار بریتانیا فرستاده شده است. اعضای حزب باید از بین بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق و جرمی هانت، وزیر خارجه فعلی یک نفر را به عنوان جانشین ترزا می انتخاب کنند.

یکی از مقامات حزب محافظه کار گفته است که بیش از هزار نفر از اعضای حزب دو برگه رای دریافت کرده اند. با این حال براندون لویس، رئیس حزب محافظه کار تاکید کرده است که اعضای این حزب تنها یک بار می توانند در انتخابات شرکت کنند حتی اگر دو برگه رای دریافت کرده باشند.

رای گیری قرار است روز ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیر) به پایان برسد. نتیجه انتخابات نیز روز بعد اعلام خواهد شد.

نتیجه نظرسنجی منتشرشده در روزنامه تایمز نشان می دهد که بوریس جانسون از حمایت ۷۴ درصد اعضای حزب محافظه کار برخوردار است. این در حالی است که تنها ۲۶ درصد اعضاء از جرمی هانت به عنوان رهبر آینده حزب حمایت می کنند.

بوریس جانسون وعده داده است که بریتانیا حتی بدون دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا در روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) این اتحادیه را ترک خواهد کرد.