خبر فوری
This content is not available in your region

مردی که قرار بود نخستین فضانورد آفریقایی باشد در تصادف جان باخت

نظرها
ماندلا ماسه‌کو، مردی که قرار بود به عنوان نخستین انسان سیاه‌پوست آفریقایی به فضا سفر کند
ماندلا ماسه‌کو، مردی که قرار بود به عنوان نخستین انسان سیاه‌پوست آفریقایی به فضا سفر کند
اندازه متن Aa Aa

مردی که قرار بود به عنوان نخستین انسان سیاه‌پوست آفریقایی به فضا سفر کند، بر اثر تصادف رانندگی با موتورسیکلت درگذشت. خانواده این مرد خبر درگذشت او در را روز یکشنبه ۱۶ تیر به رسانه‌های آفریقای جنوبی اعلام کردند.

ماندلا ماسه‌کو که ۳۰ سال داشت و در کشورش آفریقای جنوبی دی‌جی معروفی بود، در سال ۲۰۱۳ میلادی مجوز سفر با فضاپیمای آمریکایی لینکس مارک آمریکا را دریافت کرده بود.

او به همراه ۲۲ نفر دیگر از میان حدود یک میلیون نامزد از ۷۵ کشور برنده سفر فضایی با این فضاپیما شده بود و قرار بود آزمون‌های قابلیت جسمی و روانی را بگذراند. آزمون‌های سختی که او قرار بود در آکادمی فضایی کندی در فلوریدای آمریکا بگذراند شامل سقوط آزاد، پرواز با جت جنگنده و مقاومت در برابر شتاب بود.

البته آن سفر فضایی به دلایل مادی لغو شد، اما ماندلا ماسه‌کو روی زمین در تصادف جاده‌ای جان باخت و هرگز به آرزوی خود برای پرواز در فضا دست نیافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.