خبر فوری

پس از تلفن همراه، استفاده از رایانۀ شخصی نیز در زندان‌های فرانسه ممکن شد

 نظرها
پس از تلفن همراه، استفاده از رایانۀ شخصی نیز در زندان‌های فرانسه ممکن شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در فرانسه تمام سلول‌های زندان‌ها به رایانه مجهز خواهند شد؛ البته ارتباط اینترنتی زندانیان با فضای بیرون کاملا تحت کنترل خواهد بود.

در واقع یک شبکۀ داخلی اینترنت در زندان به تمامی زندانیان کمک خواهد کرد تا دربارۀ مشکلات زندان، وضعیت سلامت، محل اقامت و غذای زندان به مدیریت شکایت کنند.

این خبر از سوی دولت فرانسه اعلام شد؛ قرار است این کار از پایان سال جاری میلادی شروع شود و تا سال ۲۰۲۲ میلادی صددرصد سلول‌های زندان‌ها در این کشور (۵۰۱۴۴ سلول) به رایانه مجهز شوند.

پیش از این در برخی از زندان‌های این کشور، سیستم شبکه مشترک رایانه و اینترنت برای زندانیان آزمایش شده است.

زندانیان حتی می‌توانند از طریق این شبکه اینترنتی داخلی، با وکلای خود بطور مداوم در تماس باشند و اجازه دارند تا درخواستهای خود در ارتباط با خانواده‌هایشان را نیز مطرح کنند.

دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه سال گذشته به زندانیان اجازه داد تا در سلول‌های خود تلفن همراه در اختیارشان باشد. دسترسی اینترنتی از طریق این تلفن‌های همراه نیز تحت کنترل بود.

دولت فرانسه می‌گوید طرح مجهز کردن کامل زندان‌های این کشور به رایانه ۵۳۰ میلیون یورو هزینه خواهد داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.