خبر فوری
This content is not available in your region

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

نظرها
پیروزی لوئیس همیلتون در گرند پری بریتانیا
پیروزی لوئیس همیلتون در گرند پری بریتانیا   -  
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

لوئیس همیلتون روز یکشنبه برای ششمین بار فاتح مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک در بریتانیا شد و بدین ترتیب از این حیث یک رکورد جدید از خود به جای گذاشت.

ششمین پیروزی همیلتون در گرند پری بریتانیا در حالی به عنوان رکورد برای وی ثبت شد که جیم کلارک اسکاتلندی و الن پروست فرانسوی پیش تر هر یک موفق شده بودند پنج بار در این مسابقه به پیروزی دست یابند.

راننده بریتانیایی تیم مرسدس روز یکشنبه دهمین مرحله از مسابقات قهرمانی جهان فصل فرمول یک را بر روی پیست سیلورستون با موفقیت پشت سر گذاشت تا با ۷ پیروزی و ۲۲۳ امتیاز همچنان در صدر جدول کلی این مسابقات باقی بماند.

والتری بوتاس، راننده فنلاندی مرسدس که در دور چهارم مسابقه رقابتی سخت و غیر معمول با هملیتون داشت در نهایت با اختلافی اندک پس از او از خط پایان گذشت و جایگاه دوم را از آن خود کرد.

شارل لوکلرک راننده موناکویی تیم فراری نیز پس از بوتاس در جایگاه سوم این مسابقه قرار گرفت.

رویترز
سکوی قهرمانی مسابقه فرمول یک بریتانیارویترز

بوتاس هم اکنون در جدول کلی مسابقات نیز پایین تر از همیلتون در مکان دوم جای گرفته و مکس ورشتاپن هلندی از تیم رد بول مکان سوم را به خود اختصاص داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.