وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سربازان آفریقای جنوبی پس از مانور قدرت از حومه پایتخت خارج شدند

 نظرها
سربازان آفریقای جنوبی پس از مانور قدرت از حومه پایتخت خارج شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سربازان ارتش آفریقای جنوبی پس از مانور قدرت از حومه کیپ تاون، پایتخت، خارج شدند. یگان‌هایی از ارتش آفریقای جنوبی اخیرا برای مقابله با جنگ و تسویه حساب‌های خونین گروه‌های تبهکار در حومه پایتخت مستقر شده بودند.

قتل صدها نفر در جریان درگیری‌های گروه‌های تبهکار در پایتخت، عملا ناتوانی پلیس برای مقابله با گانگسترهای شهری را به اثبات رسانده بود.

به گزارش رویترز بامداد جمعه و ساعاتی پس از نمایش اقتدار نیروهای ارتش، آرامش بر مناطق بحران زده کیپ تاون از جمله مننبرگ و هانوفر پارک حاکم شده است.

با این حال بسیاری از شهروندان نگران آن هستند که با خروج واحدهای ارتش از سطح شهر، موج خشونت به خیابان‌های کیپ تاون بازگردد.

ارتش آفریقای جنوبی، جمعه هفته گذشته و در پی تشدید خشونت‌ها در پایتخت و ناتوانی عملی پلیس برای مقابله با تبهکاران احتمال استقرار سربازان در کیپ تاون را مطرح کرد.

بنا بر آمارهای دولت آفریقای جنوبی از آغاز سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از دو هزار نفر در جریان درگیری‌های گروه‌های تبهکار جان خود را از دست داده اند. بیش از نیمی از قربانیان از اعضای باندهای جرایم سازمان یافته بوده اند.

کیپ تاون علاوه بر اهمیت سیاسی و اداری به‌عنوان پایتخت، یکی از توریستی‌ترین مناطق آفریقای جنوبی است. با این حال دولت و نیروهای پلیس این کشور تا کنون موفق به مهار بحران گروه‌های تبهکار در این کلان‌شهر نشده اند.