وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

معمای دختر گمشده؛ جستجو در محل امانت‌گذاری استخوان‌های مردگان واتیکان

 نظرها
معمای دختر گمشده؛ جستجو در محل امانت‌گذاری استخوان‌های مردگان واتیکان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کارشناسان پزشکی قانونی ایتالیا روز شنبه جستجوهایشان را برای حل معمای دختر نوجوانی که ۳۶ سال پیش ناپدید شد و تاکنون ردی از او پیدا نشده است، به محل امانت‌گذاری استخوان‌های مردگان در واتیکان گسترش دادند.

کارشناسان به عنوان بخشی از تحقیقاتشان استخوان‌هایی را از دو محل امانت‌گذاری استخوان‌های مردگان در بین دیوارهای واتیکان بیرون کشیدند.

هفته گذشته واتیکان اعلام کرد که رد استخوان‌هایی را در زیر کف کالج توتونیک یافته است که در کنار قبرستان واقع شده است.

در اوایل ماه جاری و در پی نامه‌ای ناشناس، واتیکان دستور باز کردن دو قبر را صادر کرد با این هدف که شاید جسد امانوئلا اورلاندی در آنجا مخفی شده باشد. اقدامی که نه تنها نتیجه‌ای در پی نداشت بلکه معمای دیگری را مطرح کرد زیرا کارشناسان با باز کرد دو قبر دست کم انتظار داشتند استخوان‌های دو شاهزاده که در قرن نوزدهم آنجا دفن شده بودند، پیدا کنند اما این قبرها خالی بودند.

سخنگوی واتیکان اعلام کرد که اسناد مربوط به تعمیرات در قبرستان توتونیک را در دو مقطع زمانی پایان قرن نوزدهم و ۶۰ سال پیش بررسی می کند تا سرنوشت جسد دو شاهزاده دفن شده مشخص شود.

واتیکان هنوز نظری درباره استخوان‌هایی که روز شنبه یافت شده، ارائه نکرده است و تنها می گوید این استخوان‌ها مورد آزمایش و بررسی قرار میگیرند تا هویت‌شان مشخص شود.

امانوئلا اورلاندی، دختر یکی از کارمندان واتیکان بود که در سال ۱۹۸۳ میلادی پس از شرکت در یک کلاس موسیقی ناپدید شد و معمای ناپدید شدن او تاکنون گشوده نشده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید