خبر فوری

تصادف ون قاچاقچیان با خودروی پلیس؛ کشف ۱۴۰ میلیون دلار شیشه

 نظرها
تصادف ون قاچاقچیان با خودروی پلیس؛ کشف ۱۴۰ میلیون دلار شیشه
کپی رایت
عکس از آرشیو
اندازه متن Aa Aa

راننده یک خودروی حامل مواد مخدر پس از آنکه در مقابل مقر پلیس در شهر سیدنی استرالیا با یک خودروی پلیس تصادف کرد بازداشت شد.

راننده ۲۸ ساله یک دستگاه خودروی بارکش که مظنون به توزیع مواد مخدر است روز دوشنبه پس از برخورد خودرویش با خودروی پلیس متواری شد.

پلیس سیدنی او را یک ساعت بعد در منطقه ایستوود در حومه شمالی سیدنی دستگیر کرد.

پلیس پس از جستجوی خودروی او ۲۷۳ کیلوگرم ماده مخدر متامفتامین (شیشه) در خودروی او یافت. ارزش مواد مخدر کشف شده در خودروی بارکش این راننده ۲۰۰ میلیون دلار استرالیا معادل ۱۴۰ میلیون دلار آمریکا است.

بنا به اعلام پلیس استرالیا در جریان تصادف خودروی بارکش این فرد مظنون به توزیع مواد مخدر با خودروی پلیس به کسی آسیبی نرسیده است. این در حالی است که به خودروی پلیس آسیب «قابل توجهی» وارد شده است.

ماده مخدر متامفتامین که در استرالیا با عنوان «یخ» (Ice) شناخته می شود رایج ترین ماده مخدر در این کشور است.

این در حالی است که بهای متامفتامین یا همان شیشه در استرالیا از بسیاری از کشورهای جهان بالاتر است. امری که سبب شده است گروه های تبهکار و قاچاقچی استرالیا به توزیع این ماده مخدر روی بیاورند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.