خبر فوری

موج تازه گرمای هوا شمال و مرکز اروپا را فرا می گیرد

 نظرها
موج تازه گرمای هوا شمال و مرکز اروپا را فرا می گیرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان هواشناسی بریتانیا می گوید پنج شنبه دمای هوای برخی از نقاط کشور به ۳۸.۵ درجه می رسد، رکورد جدیدی نسبت به سال ۲۰۰۳ که در شهر کنت ثبت می‌شود. به گفته این سازمان موج جدید گرما شباهت زیادی به روند گرم شدن در میانه ماه گذشته میلادی، ژوئن، دارد.

دمای هوا در فرانسه نیز بسیار بالا خواهد رفت. البته رکورد ماه گذشته، ۴۶ درجه سانتیگراد، به نظر نمی رسد تکرار شود اما درجه حرارت در برخی نقاط جنوبی فرانسه جمعه به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. فرانسه در حال حاضر با چالش کم سابقه بی آبی نیز دست و پنجه نرم می کند. دولت این کشور برای روز پنج شنبه وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

گرما و خشکی در پرتغال باعث گسترش آتش سوزی ها شده است. نزدیک به هزار آتش نشان هم چنان موفق نشده اند حریق در منظقه کاستلو برانکو را بطور کامل کنترل کنند. گفته می شود ۹۰ درصد از آتش سوزی ها با عملیات آتش نشان ها پایان گرفته است. در این آتش سوزی تاکنون ۳۹ نفر زخمی شده اند. اسپانیا، ایتالیا و پرتغال در وضعیت فوق العاده آتش سوزی قرارگرفته اند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.