خبر فوری
This content is not available in your region

«کفش ماه» رکورد قیمت حراج را شکست

نظرها
«کفش ماه» رکورد قیمت حراج را شکست
اندازه متن Aa Aa

یک جفت از نخستین کتانی‌های ورزشی تولید شرکت نایکی (Nike) به قیمت بی‌سابقهٔ ۴۳۷ هزار و پانصد دلار در حراج ساتبی نیویورک به فروش رفت.

کتانی‌های مدل «کفش ماه» (Moon Shoe) را بیل بوورمن، یکی از بنیانگذاران این شرکت برای المپیک سال ۱۹۷۲ مونیخ طراحی کرده بود.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خریدار این کتانی‌ها، مایلز نادال، سرمایه‌دار و مجموعه‌دار خودروی اهل کانادا است. وی پیش از این نیز مجموعه‌ای از ۹۹ جفت کتانی‌ نایاب قدیمی را که به شکل محدود تولید شده بودند، به قیمت ۸۵۰ هزار دلار از حراجی ساتبی خریداری کرده بود.

کتانی های به فروش رفته در حراجی ساتبی نیویورکNickakhlagh, Mojtaba

در کلکسیون آقای نادال همچنین دو مدل کلاسیک دیگر از کتانی‌های نایکی تولید محدود سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ که با الهام از فیلم بازگشت به آیندهٔ ۲ طراحی شده بود به چشم می‌خورد.

پیش از این بیشترین قیمت پرداخت شده برای یک جفت کتانی ورزشی ۱۹۰ هزار دلار بود. یک جفت کتانی بستکتبال کانوِرس که مایکل جردن، ستاره اسبق بسکتبال ایالات متحده آنها را در فینال المپیک ۱۹۸۴ پوشیده بود به این قیمت در کالیفرنیا به فروش رسیده بود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.