خبر فوری
This content is not available in your region

۱۰ نیروی امنیتی در دو حمله جداگانه در پاکستان کشته شدند

نظرها
۱۰ نیروی امنیتی در دو حمله جداگانه در پاکستان کشته شدند
اندازه متن Aa Aa

دست‌کم ۱۰ نیروی امنیتی پاکستان در دو حمله جداگانه و در فاصله چند ساعت کشته شدند.

خودروی نظامی پاکستان صبح شنبه ۲۷ ژوئیه (پنجم مرداد) که در کمین مهاجمان بود، مورد حمله قرار گرفت و شش سرباز کشته شدند

این حمله در ایالت وزیرستان شمالی در نزدیکی مرز افغانستان روی داد. ارتش پاکستان با انتشار بیانیه‌ای مهاجمان را «تروریست» خواند.

گروه «جنبش طالبان پاکستان» مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

این حمله در حالی رخ داد که یک روز قبل از آن، در ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان چهار نیروی گشت مرزی توسط نیروهای مسلح ناشناس کشته شدند. هنوز گروهی مسئولیت حمله روز جمعه را برعهده نگرفته است.

آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در توئیتی نوشت: این‌ها تلاش‌های کور از سوی نیروهای دشمن در زمانی است که پاکستان از شرایط ثبات به سمت صلح است. وقت آن است که جهان شرایط صلح منطقه‌ای را مهیا کند.

افغانستان و پاکستان به‌طور مرتب یکدیگر را متهم می‌کنند که به گروه مخالف پناه می‌دهند. افغانستان بارها پاکستان را متهم به حمایت از نیروهای طالبان کرده است.

این دو حمله تنها چند روز پس از دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با عمران خان، نخست وزیر پاکستان رخ داد؛ دیداری که روی نقش پاکستان برای کمک به پایان دادن جنگ ۱۸ ساله در افغانستان متمرکز بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.