خبر فوری
This content is not available in your region

اطلاعات شخصی ۱۰۶ میلیون مشتری بانک آمریکایی به سرقت رفت

نظرها
اطلاعات شخصی ۱۰۶ میلیون مشتری بانک آمریکایی به سرقت رفت
کپی رایت
عکس از آرشیو
اندازه متن Aa Aa

بانک آمریکایی «کپیتال وان» (Capital One) اعلام کرد که داده های شخصی ۱۰۶ میلیون نفر از مشتریان این بانک به سرقت رفته است.

طبق اعلام این بانک آمریکایی عامل سرقت داده های شخصی مشتریان یک مهندس کامپیوتر است که از سوی پلیس فدرال ایالات متحده بازداشت شده است.

سرقت اخیر داده های شخصی مشتریان بانک «کپیتال وان» یکی از مهم ترین نفوذها در سامانه رایانه ای یکی از بانک های آمریکا است. بانک «کپیتال وان» پنجمین ارائه دهنده کارت های اعتباری در ایالات متحده است.

در بیانیه این بانک آمده است: «موسسه به این نتیجه رسیده است که فردی خارج از بانک به طور غیرمجاز به شبکه آن دسترسی داشته و برخی اطلاعات شخصی را به دست آورده است.»

بنا به گزارش ها، هکرها به اطلاعات شخصی حدود ۱۰۰ میلیون شهروند آمریکایی و نزدیک به شش میلیون تبعه کانادایی که مشتری بانک «کپیتال وان» بوده اند دسترسی پیدا کرده اند.

اطلاعاتی که به سرقت رفته مربوط به افرادی بوده است که درخواست صدور کارت اعتباری «کپیتال وان» ارائه کرده بودند و یا به دنبال دستیابی به این کارت بوده اند.

از جمله اطلاعات شخصی سرقت شده می توان به نام، آدرس، کد پستی، شماره تلفن، آدرس های ایمیل، تاریخ تولد و درآمد اعلام شده اشاره کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.