خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار خودروی حامل مواد منفجره در قاهره جان ۲۰ نفر را گرفت

نظرها
انفجار خودروی حامل مواد منفجره در قاهره جان ۲۰ نفر را گرفت
اندازه متن Aa Aa

انفجار یک خودرو در شهر قاهره پایتخت مصر که روز یکشنبه شب چهارم اوت روی داد دست‌کم ۲۰ کشته و ۴۷ زخمی بر جای گذاشت.

در این سانحه که روبه روی محل مرکز ملی سرطان مصر در مرکز قاهره رخ داد، یک خودرو از جهت خلاف به سه خودروی دیگر برخورد کرد و در پی آن انفجار مهیب اتفاق افتاد.

بنا به اعلام وزارت کشور مصر یکی از خودروهای منفجرشده حامل مواد منفجره برای حملات شبه نظامیان بود. به گفته وزارت کشور مصر این خودرو چند ماه پیش به سرقت رفته بود.

طبق اعلام وزارت کشور مصر تخمین زده می شود که جا به جایی این خودرو برای «انجام عملیات تروریستی» صورت می گرفته است. دولت مصر گروه اسلامگرای «حسم» را مسئول پر کردن این خودرو با مواد منفجره دانسته است.

ویدئوهای پخش شده در شبکه‌های اجتماعی آتش‌نشانان را در حال تلاش برای خاموش کردن آتش چندین خودرو نشان می‌دهند. وزارت بهداشت مصر گفته است مجروحین حادثه به درمانگاهی در نزدیکی محل وقوع آن منتقل شده اند.

در پی این انفجار ساختمان مرکز ملی سرطان مصر که در مجاورت میدان مشهور تحریر قاهره قرار دارد تخلیه شد.

دادستان عمومی مصر در حال تحقیق بر روی پرونده است و کارشناسان در صحنه حاضر شده اند. هنوز بیانیه‌ای رسمی که نشان دهد انفجار به دلیل یک حمله بوده است، منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.