وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پرونده جام جهانی ۲۰۰۶؛ چهار مسئول سابق فوتبال آلمان به کلاهبرداری متهم شدند

 نظرها
 پرونده جام جهانی ۲۰۰۶؛ چهار مسئول سابق فوتبال آلمان به کلاهبرداری متهم شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سوئیس روز سه‌شنبه چهار تن از مسئولان سابق فدراسیون فوتبال آلمان از جمله تئو زوانزیگر رئیس اسبق این فدراسیون را در ارتباط با پرونده جام جهانی فوتبال سال ۲۰۰۶ به کلاهبرداری متهم کرد.

دفتر دادستان کل سوئیس در بیانیه‌ای اعلام کرده است که متهمان در سال ۲۰۰۵ اعضای هیات نظارتی فدراسیون فوتبال آلمان را که جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ را برگزار کردند، درباره هدف واقعی پرداخت ۶.۷ میلیون یورو به فیفا گمراه کرده‌اند. ادعا شده است که این پول به‌عنوان رشوه به اعضای کمیته اجرایی فیفا که در تعیین میزبان جام جهانی ۲۰۰۶ نقش داشته‌اند، داده شده است.

«هورست اشمیت»، «تئو زوانزیگر»، «اورس لینسی» و «وولفگانگ نیرباخ» چهار نفری هستند که از سوی سوئیس متهم به کلاهبرداری شده‌اند.

با این حال این چهار نفر این اتهامات را رد کرده‌اند.

هفته نامه آلمانی «در اشپیگل» آلمان در اکتبر سال ۲۰۱۵ فاش کرد که آلمان یک بودجه مخفی ۶.۷ میلیون یورویی برای خرید رای فیفا برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ پرداخت کرده است.

دادستان کل سوئیس همچنین گفته است که بازجویی از بکن باوئر که در سال ۲۰۰۶ ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی را برعهده داشته است به دلیل مشکلات مرتبط با سلامتی به زمان دیگری موکول شده است.