خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار در ساختمان اداره مالیات کپنهاگ یک زخمی برجای گذاشت

نظرها
 انفجار در ساختمان اداره مالیات کپنهاگ یک زخمی برجای گذاشت
اندازه متن Aa Aa

پلیس دانمارک با ارائه جزئیات بیشتر از انفجاری مهیبی که روز سه شنبه ساختمان اداره مالیات این کشور در کپنهاگ را به لرزه انداخت، اعلام کرد که این حادثه ضمن وارد کردن خسارات فراوان یک مجروح برجای گذاشته است.

منابع پلیس با اعلام «عمدی» بودن انفجار از آغاز تحقیقات برای یافتن عامل این حادثه خبر داده اند. بر اساس این گزارش انفجار حوالی ساعت ۲۲ روز سه شنبه به وقت محلی (مطابق با ساعت ۲۰ به وقت گرینویچ) در ساختمان اداره مالیات واقع در شمال پایتخت این کشور به وقوع پیوست.

نیروهای پلیس پس از وقوع انفجار بلافاصله در محل حاضر شدند و ساختمان اداره مالیات تحت محاصره قرار دادند. ماموران پلیس صبح روز چهارشنبه در ادامه ماموریت خود برای کنترل و بررسی اوضاع مانع ورود کارکنان اداره مالیات به ساختمان شدند.

گزارش اولیه حکایت از مجرمانه و عمدی بودن انفجار دارد و هنوز اطلاعات بیشتری از عامل و یا عوامل اصلی حادثه منتشر نشده است. یورگن برگن اسکاو، بازرس ارشد پلیس کپنهاگ در این خصوص به خبرگزاری ها گفت: «بی شک یک نفر به عمد این انفجار را طراحی کرده است.»

بر اساس این گزارش انفجار به قدری قوی بوده که نمای بیرونی ساختمان اداره مالیات کپنهاگ به شدت تخریب شده و شیشه های ساختمان نیز فرو ریخته است. به گفته پلیس در زمان وقوع انفجار دو نفر داخل ساختمان بوده اند که بدون متحمل شدن آسیبی خارج شده اند.

مقامات محلی بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرده اند که تنها فرد حادثه دیده بیرون از ساختمان بوده و بر اثر اصابت ترکش های انفجار مجروح شده است.

میت فردریکسون، نخست وزیر دانمارک در گفتگو با خبرنگاران عمدی بودن انفجار را مورد تایید قرار داده اما تاکید کرده است هنوز زود است تا بتوان در ماهیت «تروریستی» انفجار یاد شده اظهار نظر کرد.

ساختمان اداره مالیات کپنهاگ شانزده سال پیش نیز دستخوش انفجاری مشابه شده بود که منابع پلیس در آن زمان از «خرابکاری» به عنوان ماهیت انفجار نام برده بودند. بازرس ارشد پلیس کپنهاگ با این حال تاکید کرده است که ارتباطی میان حادثه پیشین و انفجار روز سه شنبه وجود ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.