خبر فوری
This content is not available in your region

گرتا تونبرگ سفر دریایی به آمریکا را همراه با پدرش آغاز کرد

نظرها
euronews_icons_loading
رویترز، گرتا تونبرگ به همراه پدر و یکی از همراهان سفر
رویترز، گرتا تونبرگ به همراه پدر و یکی از همراهان سفر
اندازه متن Aa Aa

گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست سوئدی روز چهارشنبه ۱۴ اوت با قایق بادبانی از مسیر اقیانوس اطلس راهی نیویورک شد تا بتواند نه تنها در جمع معترضان محیط زیست در ایالات متحده شرکت کند که علاوه بر آن بتواند در اجلاس سازمان ملل درباره تغییرات اقلیمی نیز حاضر شود.

تا نشست سازمان ملل چند هفته‌ای باقی مانده است اما سفر این نوجوان به ایالات متحده دو هفته‌ای طول خواهد کشید و به همین خاطر از همین حالا راهی سفر شده است.

سوانت، پدر گرتا و و یک فیلمبردار او را در این سفر همراهی می‌کنند.

تونبرگ برای جلوگیری از مسافرت با هواپیما، سفر خود را در اقیانوس اطلس با قایق بادبانی ۱۸ متری کلید زد. این قایق مجهز به پنل‌های خورشیدی و توربین‌های زیر آب است تا برق مورد نیاز در قایق را تامین کند. این سفر دریایی بدون تولید دی‌اکسید کربن انجام می‌شود.

در این قایق هیچ دوش یا توالت وجود ندارد. گرتا تونبرگ می‌گوید: «ما صرفا خواسته‌مان را مطرح می‌کنیم، بنا نیست راه‌حل ارایه کنیم. این کار سیاستمداران است.»

روز ۲۰ اوت سالگرد روزی است که گرتا تونبرگ، نوجوان سوئدی دانش آموزان جهان را به اعتصاب برای انجام اقدام فوری در مورد تغییرات آب‌وهوایی فراخواند. از آن پس بود که دانش‌آموزان از کشورهای مختلف به درخواست او پاسخ مثبت داده و بارها در تجمع‌های خیابانی حاضر شدند و از سیاستمداران خواستند تا برای نسل آینده و تخریب مداوم محیط زیستی کاری بکنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.