خبر فوری

مرکل: آلمان برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده است

 نظرها
مرکل: آلمان برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده است
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز یکشنبه تاکید کرد که کشورش برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده شده است.

صدراعظم آلمان اعلام کرد که قرار است روز چهارشنبه در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا با او درباره برکسیت گفتگو کند.

بوریس جانسون قصد دارد رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مذاکره مجدد بر سر خروج کشورش از این اتحادیه ترغیب کند. نخست وزیر بریتانیا تهدید کرده است که کشورش با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از این اتحادیه خارج می شود.

آنگلا مرکل در این مورد گفت: «ما برای هر نتیجه ای آماده هستیم. باید گفتگو انجام شود حتی اگر به توافقی دست پیدا نکنیم. در هر صورت من تا آخرین روز مذاکرات تلاش خواهم کرد تا راه حل هایی پیدا کنم.»

وی افزود: «فکر کنم همیشه بهتر است اتحادیه اروپا را با توافق ترک کرد تا بدون توافق! با این حال ما اگر این امر امکانپذیر نباشد برای گزینه جایگزین آماده هستیم.»

یکی از روزنامه های بریتانیایی روز یکشنبه گزارش داد که بوریس جانسون قصد دارد در دیدار با آنگلا مرکل به او اعلام کند که پارلمان بریتانیا توانایی جلوگیری از برکسیت بدون توافق را نخواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.