خبر فوری
This content is not available in your region

سعید مولایی قهرمان جودوی ایران در آلمان درخواست پناهندگی داد

نظرها
سعید مولایی، قهرمان جودو ایران
سعید مولایی، قهرمان جودو ایران   -  
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

برخی رسانه‌های فارسی‌زبان روز جمعه ۸ شهریور به نقل از رسانه‌های ژاپنی نوشتند سعید مولایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان که هم اکنون در آلمان به سر می‌برد در این کشور تقاضای پناهندگی داده است.

ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو ضمن تأیید این خبر گفته است که مولایی از این فدراسیون درخواست کمک کرده است.

سعید مولایی اخیرا با باخت مشکوک در برابر حریف خود در نیمه‌نهایی رقابت‌های جهانی جودو در توکیو از مبارزه با بازیکن تیم اسرائیل در فینال باز مانده بود.

از همان زمان زمزمه‌هایی مبنی بر باخت مصلحتی جودوکار منهای ۸۱ کیلوی ایرانی برای روبرو نشدن با ورزشکار اسرائیلی مطرح شده بود، اما او اکنون صراحتا می‌گوید که برای باختن در مرحله نیمه‌نهایی تحت فشار مسئولان تیم بوده است. مولایی همچنین گفته است که حتی خانواده‌اش نیز تحت فشار بوده‌اند.

در رقابت‌های جهانی جودو نهایتا ساگی موکی، ورزشکار اسرائیلی با شکست دادن حریف بلژیکی خود، یعنی همان کسی که مولایی از او شکست خورده بود، مدال طلا را به دست آورد. این نخستین بار در تاریخ است که اسرائیل در مسابقات جهانی جودو به قهرمانی می‌رسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.