وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

طوفان دریایی دوریان جزایر باهاما را تهدید می‌کند

 نظرها
طوفان دریایی دوریان جزایر باهاما را تهدید می‌کند
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

طوفان دریایی دوریان که با وزش بادهایی به شدت نزدیک به ۲۶۰ کیلومتر در ساعت همراه است به سواحل جزایر باهاما در اقیانوس اطلس نزدیک می شود.

پیش از این تصور می شد که این طوفان پس از جزایر باهاما ایالت فلوریدای آمریکا را در خواهد نوردید اما آخرین پیش بینی های هواشناسی حاکی از این است که این طوفان به سمت ایالت های کارولینای جنوبی و کارولینای شمالی ایالات متحده در حال حرکت است.

طوفان دریایی دوریان اکنون به طوفان درجه پنج تبدیل شده است. طوفان درجه پنج در مقیاس اندازه گیری شدت طوفان ها شدیدترین نوع طوفان محسوب می شود.

اداره هواشناسی آمریکا همزمان با نزدیک شدن طوفان دوریان به جزایر باهاما نسبت به تبعات «فاجعه بار» آن هشدار داده است. بنا به اعلام این مرکز نقطه مرکزی طوفان (چشم طوفان) در حال نزدیک شدن به جزایر آباکو در شمال باهاما است.

انتظار می رود طوفان دوریان با امواج سنگین، باد شدید و باران سیل آسا خسارات زیادی را در جزایر باهاما به بار آورد.

اکثر گردشگران حاضر در جزایر باهاما پیش از تعطیلی فرودگاه اصلی این کشور، جمعه شب از این منطقه خارج شدند. کشور باهاما در شمال کوبا و شرق ایالت فلوریدای آمریکا قرار گرفته و از بیش از سه هزار جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است.