خبر فوری
This content is not available in your region

صلیب سرخ: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندانی در یمن بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند

نظرها
صلیب سرخ: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندانی در یمن بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند
کپی رایت
عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید در حمله ائتلاف نظامی به رهبری عربستان به زندانی در شهر ذمار بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند.

شورشیان حوثی یمن پیش از این اعلام کرده بودند که در این حمله ده ها نفر کشته شدند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان حمله هوایی به مواضع نظامی شورشیان حوثی را تائید کرده است. به گفته این ائتلاف در حمله هوایی به مواضع شورشیان حوثی انبار پهپادها و موشک های این گروه تخریب شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت حوثی ها به تلویزیون المسیره متعلق به این گروه گفت تاکنون ۶۰ جسد از زیر آوار زندان ذمار خارج شده است. به گفته وی احتمال افزایش تلفات وجود دارد. این در حالی است که مسئول کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن گفت: «ما تخمین می زنیم که بیش از ۱۰۰ نفر در این حمله کشته شده اند.»

شاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند. تاکنون هیچ منبع مستقلی آمار کشته شدگان حمله به زندان ذمار را تائید نکرده است.

ائتلاف تحت رهبری عربستان حمله به مواضع شورشیان حوثی را از ماه مارس سال ۲۰۱۵ در دفاع از دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری این کشور آغاز کرد.

گروه های مدافع حقوق بشر تاکنون به دفعات از ائتلاف تحت رهبری عربستان به دلیل کشتار غیرنظامیان در جریان حملاتش به مواضع حوثی ها انتقاد کرده اند.

شورشیان حوثی ها طی هفته های اخیر بر شدت حملات پهپادی خود به تاسیسات نفتی و فرودگاه های عربستان افزوده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.