وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فیسبوک قابلیت تشخیص چهره را برای همه کاربران انتخابی می‌کند

 نظرها
فیسبوک قابلیت تشخیص چهره را برای همه کاربران انتخابی می‌کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فیسبوک روز سه‌شنبه اعلام کرد امکان تنظیمات دستی فناوری تشخیص چهره این رسانه‌ اجتماعی در حال حاضر برای همه کاربران فعال است. به این منظور گزینه مرتبط با این موضوع یعنی پیشنهاد برچسب (Tag Suggestions) غیر فعال می‌شود.

فیسبوک در حال حاضر چهره افراد را به‌صورت پیش‌فرض شناسایی و نام آن‌ها را روی تصاویر منتشر شده برچسب (تگ) می‌کند.

اعتراض به این امکان فیسبوک یعنی «پیشنهاد برچسب» با استفاده از فناوری تشخیص چهره، از سال ۲۰۱۵ در مرکز دادخواست‌های مربوط به حریم خصوصی مطرح شده است، به‌طوریکه برخی از کاربران فیسبوک با تنظیم دادخواست خواستار پاسخگویی درباره جمع‌آوری و ذخیر داده‌های بیومتریک مربوط به تصاویر چهره خود در این شبکه اجتماعی شده بودند.

بیشتر بخوانید:

این دادخواست‌ها براساس قانون حریم خصوصی اطلاعات بیومتریک ایلینویز تنظیم شده بود اما فیسبوک آن را رد و اعلام کرد که کاربران پیش از این با این بخش موافقت کرده بودند و قانون حریم خصوصی اطلاعات بیومتریک، شامل «پیشنهاد برچسب» نمی‌شود.

حال با امکان جدید فیسبوک، کاربران می‌توانند خود انتخاب کنند که قابلیت تعیین چهره را به‌صورت دستی فعال کنند یا نه و اگر کاربری این گزینه را غیرفعال کند، می‌تواند هویت خود در تصاویر را به‌صورت ناشناس باقی بگذارد.