وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پدیده جوان کانادایی به فینال زنان مسابقات تنیس آزاد آمریکا راه یافت

 نظرها
بیانکا آندرسکو، تنیس باز کانادایی
بیانکا آندرسکو، تنیس باز کانادایی -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پدیده جوان تنیس کانادا با خلق شگفتی در رقابت های تنیس آزاد آمریکا راهی فینال این مسابقات شد. بیانکا آندرسکو، تنیس باز نوزده ساله کانادایی روز پنجشنبه در مرحله نیمه نهایی آخرین تورنمنت گرند اسلم فصل تنیس بزرگترین موفقیت دوران حرفه ای خود را رقم زد تا در فینال یو اس اوپن با سرنا ویلیامز، تنیس باز سرشناس آمریکایی روبرو شود.

سرنا ویلیامز در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی با برتری دو در دو ست مقابل الینا اسویتولینا، تنیس باز اوکراینی به فینال این مسابقت راه یافته بود.

آندرسکو که رتبه پانزده رنکینگ جهانی تنیس را در اختیار دارد اما هرگز تا این مرحله از یک تورنمنت معتبر تنیس پیش نرفته بود در مسابقه نیمه نهایی از سد بلیندا بنچیچ، حریف بلژیکی خود گذشت تا خود را عنوان پدیده این مسابقات معرفی کند.

مسابقه نیمه نهایی بخش زنان رقابت های تنیس آزاد آمریکا در پایان ۲ ساعت و پانزده دقیقه رقابت تماشایی در نهایت با برتری ۲ به صفر تنیس باز جوان کانادایی همراه بود به نحوی که وی در دو ست با نتایج ۷ بر ۶ و ۷ بر ۵ از سد حریف بلژیکی گذشت.

تنیس باز کانادایی امسال در پی کسب عنوان قهرمانی در ایندین ولز و تورنتو که در اولی با برتری مقابل آنجلیک کربر آلمانی و در دومی با غیبت سرنا ویلیامز در فینال بدست آمد نام خود را بر سر زبان ها انداخت.

بیانکا آندرسکو پیش از این سه بار در رقابت های گرند اسلم شرکت کرده اما هرگز موفق نشده بود از دور دوم صعود کند. پدیده نوزده ساله تنیس کانادا سال ۲۰۱۷ در ویمبلدون پیش از رقابت های دور دوم حذف شد. وی سال جاری میلادی در اوپن استرالیا و تورنمنت بین المللی تنیس فرانسه شرکت کرد و در هر دو تورنمنت در دور دوم مسابقات به کار خود پایان داده بود.