خبر فوری
This content is not available in your region

یک خانواده روس به ۱۲ راکون رها شده پناه دادند

نظرها
euronews_icons_loading
سرپناهی برای راکون‌ها، روسیه
سرپناهی برای راکون‌ها، روسیه
اندازه متن Aa Aa

ناتالیا و ایگور یاتسنکو در منطقه‌ای روستایی واقع در بخش روستوف در جنوب روسیه به همراه ۱۲ راکون از زندگی آرامشان لذت می‌برند.

آنها در واقع بخشی از خانه و زمینی که تازه خریداری کرده‌اند را به راکون‌ها اختصاص داده‌اند. اما چرا این راکون‌ها بی‌خانمان شده‌اند و این زوج روس مراقبت از آنها را بر عهده گرفته‌اند؟

ناتالیا که دامپزشک است به خبرگزاری رویترز می‌گوید: «مردم به خاطر زیبایی راکون‌ها را به خانه می‌برند اما نمی‌توانند مسئولیت کامل نگهداری از این حیوانات را به عهده بگیرند، بنابراین بسیاری از افراد پس از مدتی این حیوانات را رها می‌کنند.»

به گفته او «مشکل کار این است که پس از اهلی شدن، راکون‌ها دیگر نمی‌توانند به حیات وحش بازگردند، بنابراین راکون‌های رها شده در معرض خطر مرگ قرار می‌گیرند مگر اینکه کسی از آنها مراقبت کند.»

خانواده یاتسنکو راکون‌ها را در خانه نگه می‌دارند. اما آنها به تازگی یک قطعه زمین بزرگ خریداری کرده‌اند و بنا دارند در آنجا تاسیسات بزرگتری بسازند تا راکون‌ها از فضای بیشتری برخوردار باشند.

ناتالیا قصد دارد در آینده راکون‌های بیشتری را نگهداری کند. جدا از راکون‌ها، این خانواده برای برای چندین گربه و سگ نیز پناهنگاهی فراهم کرده‌اند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.