خبر فوری
This content is not available in your region

حکم دادگاه فرانسه: ایست قلبی هنگام سکس در سفر کاری حادثه ناشی از کار است

نظرها
حکم دادگاه فرانسه: ایست قلبی هنگام سکس در سفر کاری حادثه ناشی از کار است
کپی رایت
عکس از آرشیو
اندازه متن Aa Aa

دادگاه تجدید نظر پاریس حکمی صادر کرد که براساس آن ایست قلبی هنگام رابطه جنسی در جریان سفر کاری می تواند «حادثه ناشی از کار» محسوب شود.

این حکم پس از آن صادر شد که یک کارگر فنی در جریان یک سفر کاری هنگام رابطه جنسی با یک زن به دلیل «ایست قلبی» درگذشت.

کارفرمای این کارگر فنی استدلال کرده است که این حادثه به دلیل اینکه پس از ساعت کار و در محلی به جز اتاق رزرو شده برای این کارگر در هتل روی داده است نمی تواند «حادثه ناشی از کار» محسوب شود.

این در حالی است که دادگاه تجدیدنظر پاریس ضمن رد این استدلال دستور داده است که حادثه مرگ این مرد «حادثه ناشی از کار» محسوب شود.

بنا به قانون کار فرانسه «حادثه ناشی از کار» به حادثه ای گفته می شود که در جریان فعالیت حرفه‌ای روی می‌دهد. برداشت قاضی دادگاه تجدیدنظر پاریس این بوده است که کل زمان سفر کاری بخشی از زمان کار به حساب می آید.

بنا به تصمیم قاضی دادگاه تجدیدنظر پاریس زمان استراحت افراد در جریان سفرهای کاری نیز بخشی از زمان فعالیت حرفه‌ای آنها است زیرا کارکنان از محل زندگی خود به دلیل کار دور بوده‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.