وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جهش ۷۲۰ درصدی بهای مسکن در ۱۰سال؛ فراز و فرود گرانی در کدام مناطق تهران رخ داد؟

 نظرها
جهش ۷۲۰ درصدی بهای مسکن در ۱۰سال؛ فراز و فرود گرانی در کدام مناطق تهران رخ داد؟
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران طی ۱۰ سال گذشته بیش از ۸ برابر شده و با ۷۲۰ درصد افزایش از یک میلیون و ۵۹۶ هزار تومان به حدود سیزده میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

مطابق اعلام مرکز آمار ایران، طی ۱۰ سال منتهی به بهار سال ۱۳۹۸ خورشیدی، بیشترین جهش قیمت پایه واحد مسکونی در منطقه ۲ تهران رخ داده، به طوری که میانگین بهای هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه بیش از ۱۰ برابر شده و معادل ۹۰۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

پس از منطقه ۲، ساکنان مناطق ۶ و ۵ شهرداری تهران بالاترین افزیش قیمت مسکن را تجربه کرده‌اند.

مناطق ۱۸ و ۱۹ شهرداری تهران با حدود ۴۶۰ درصد افزایش قیمت شاهد کمترین میزان رشد قیمت مسکن بوده‌اند. در این دو منطقه قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به طور متوسط ۵.۶ برابر شده است.

جهش قیمت مسکن در تهران در حالی است که نرخ دلار آمریکا در فاصله بهار سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۸ با ۱۱۷۵ درصد افزایش، ۱۲.۷ برابر شده و از ۹۸۰ تومان در بهار سال ۱۳۸۸ به حدود دوازده هزار و ۵۰۰ تومان در بهار گذشته رسید.

بیشتر بخوانید:رکورد گران‌ترین متراژ مسکونی در تهران شکست؛ رشد ۳۵ درصدی نرخ اجاره‌