خبر فوری

همکاری چین و دانشگاه کالیفرنیا برای جلوگیری از انتشار کربن در هوا

 نظرها
همکاری چین و دانشگاه کالیفرنیا برای جلوگیری از انتشار کربن در هوا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جری براون، فرماندار پیشین ایالت کالیفرنیا روز دوشنبه ۱ مهر (۲۳ سپتامبر) از همکاری چین و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی برای پیشبرد تحقیقات در زمینۀ فن‌آوری‌هایی با میزان تولید کربن پائین برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی خبر داد.

این تصمیم به موازات نشست اجلاس اقلیمی سازمان ملل در نیویورک گرفته شد؛ نشستی با حضور رهبران حدود ۶۰ کشورجهان که به دنبال تقویت تمایلات جهانی برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین بودند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با وجود ادله محکم در مورد گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی بارها اعلام کرده است که به این مساله باور ندارد.

دولت آقای ترامپ هفته گذشته اختیارات ایالت کالیفرنیا را برای تعیین استانداردهای خود در مورد گازهای گلخانه‌ای ونحوه استفاده از سوخت‌های فسیلی ابطال کرد؛ اقدامی که پیش‌بینی می‌شود تلاش‌های مقامات این ایالت را برای کاهش انتشار کربن به ویژه در خودروها هدر دهد.

بیشتر بخوانید:

گفته می‌شود کالیفرنیا بیش از ۴۰ درصد از فروش وسایل نقلیه ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

آقای براون به خبرنگاران گفته است که چین به دنبال سرمایه‌گذاری گسترده بر روی خودروهای الکتریکی است و همکاری کالیفرنیا با این کشور به نفع هر دو گروه خواهد بود.

آنها اکنون در حال بررسی مسائل تجاری این طرح با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.