وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شاهکار نقاشی ۷۰۰ ساله در آشپزخانه یک زن فرانسوی یافت شد

شاهکار نقاشی ۷۰۰ ساله در آشپزخانه یک زن فرانسوی یافت شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رسانه‌های محلی فرانسه از پیدا شدن یک نقاشی کم‌یاب دوران رنسانس در آشپزخانه یک زن سالمند فرانسوی در شهری در شمال پاریس خبر دادند.

نقاشی یافت شده، اثر یک استاد ایتالیایی به نام چیمابوئه است و قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی بازمی‌گردد.

این تابلو با عنوان «استهزاي عيسي»، به عنوان بخشی از یک مجموعه در حوالی سال ۱۲۸۰ نقاشی شده و ارزش آن در حدود ۴.۴ تا ۶.۶ میلیون دلار تخمین زده شده است.

یک زن سالمند فرانسوی اهل شهر کومپین صاحب این اثر است. او که تصور می‌کرد این تابلوی کوچک با ابعاد ۲۵.۸ سانتی‌متر در ۲۰.۳ سانتی‌متر، تنها یک نقاشی مذهبی بی ارزش و قدیمی است، آن را در بالای یک اجاق نصب کرده بود. به توصیه یک نفر که در حراجی کار می‌کرد، این زن فرانسوی تصمیم گرفت آن را به متخصصان گالری تُرکَن در پاریس نشان دهد.

رویترز
این تابلوی «استهزاي عيسي» در کنار دو تابلوی دیگر در پاریس به نمایش گذاشته شدرویترز

متخصصان آثار نقاشی و تاریخ هنر در گالری تُرکَن پس از بررسی اثر با نور مادون قرمز و تحلیل داده‌ها به این نتیجه رسیدند که این تابلوی کوچک، بدون شک اثری ارزشمند از چیمابوئه نقاش شهیر ایتالیایی است.

این تابلو به همراه ۷ تابلوی دیگر، بخشی از یک لوح بزرگ با موضوع مصائب و مصلوب شدن عیسی در حوالی سال ۱۲۸۰ نقاشی و بعدها از لوح اصلی جدا شده‌اند.

دو صحنه دیگر از همین مجموعه یعنی «بانوی پاکدامن و کودک با دو فرشته» و «شلاق زدن مسیح» به ترتیب در نشنال گالری لندن و فریک کالکشن نیویورک نگهداری می‌شوند.

این تابلو قرار است ماه آینده در فرانسه به حراج گذاشته شود.