خبر فوری

چین: تحریم شرکت‌های چینی مرتبط با ایران از سوی آمریکا «قلدری» است

 نظرها
چین: تحریم شرکت‌های چینی مرتبط با ایران از سوی آمریکا «قلدری» است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چین روز پنجشنبه ایالات متحده آمریکا را به دلیل تحریم شرکت‌های چینی مظنون به انتقال نفت ایران مورد انتقاد قرار داد و واشنگتن را به «قلدری» متهم کرد.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفته است: «همکاری چین با ایران مشروع و قانونی است و چین همواره با تحریم‌های یکجانبه و اعمال فرامرزی قوانین ملی مخالف بوده است.»

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین از واشنگتن خواسته است که «اقدامات نادرست خود را تصحیح کند.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه پنج تبعه چینی و شش شرکت چینی اعمال می کند که تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه تهران را نقض کرده‌اند.

تحریم‌ها بر روی دو شرکت کشتیرانی کاسکو و شرکت ملوانی و مدیریت کشتی کاسکو اعمال خواهد شد اما شرکت مادر را در بر نخواهد گرفت.

شرکت نفت کنکورد، شرکت کشتیرانی کونلون، هولدینگ کونلون و شرکت پگاسوس ۸۸ از دیگر شرکت‌های چینی تحت تحریم اعلام شده هستند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پی اعمال این تحریم‌ها گفت: «ما به چین و همه کشورها می گوییم بدانید که ما هر گونه تخلف از تحریم‌ها را مجازات می کنیم.»

در پی به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها برای گفتگو میان روسای جمهوری ایران و آمریکا، واشنگتن در دو روز گذشته بر تحریم‌هایش علیه تهران افزوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.