خبر فوری
This content is not available in your region

تصاویری تازه از تحقیر یک سیاهپوست در تگزاس توسط دو افسر پلیس

نظرها
euronews_icons_loading
تصویر از ویدیوی رویترز  City of Galveston/Galveston PD Digital
تصویر از ویدیوی رویترز City of Galveston/Galveston PD Digital
اندازه متن Aa Aa

تصاویر منتشر شده از دو افسر پلیس سفیدپوست در شهر گالستون ایالات تگزاس آمریکا در ماه اوت خشم افکار عمومی این کشور را به دنبال داشت. برخی با نشر تصاویر مرتبط با این اقدام در شبکه‌های اجتماعی آن را یادآور عصر برده‌ داری در ایالات متحده دانستند.

حالا تصاویر تازه‌ای از دوربین‌های تعبیه شده روی لباس‌های این دو افسر منتشر شده که نشان می‌دهد یکی از این دو پیش از این کار می‌گوید: «این خیلی بد به نظر می‌رسد.»

این دو افسر پلیس سفیدپوست، مرد سیاه پوستی را با یک طناب به اسب خود بسته و او را برای مدتی به این شکل در خیابان‌ها راه بردند.

تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های تعبیه شده روی لباس دو افسر پلیس زمان دستگیری دونالد نیلی را نشان می‌دهد. آنها روز سوم اوت سال ۲۰۱۹ آقای نیلی را به ظن خطاکار بودن دستگیر کردند. در ویدئو آنها می‌گویند که او را بارها به خاطر ارتکاب جرم دستگیر کرده بودند.

ورنون هیل، رئیس اداره پلیس گالوستون پیش‌تر این موضوع را که افسران پلیس این اداره بعد از دستگیری دونالد نیلی به اتهام تخطی از قانون، طنابی را به دستبند او وصل کرده و او را به دنبال اسب کشانده‌اند، قبول کرده بود.

انتشار تصاویر مربوط به این رویداد بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و برخی تصویر منتشر شده را بازنمایی عصر برده‌داری در آمریکا دانستند.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.