خبر فوری
This content is not available in your region

رزمایش غیر مترقبه ارتش در منطقه شمال غرب ایران

نظرها
رزمایش غیر مترقبه ارتش در منطقه شمال غرب ایران
کپی رایت
SP
اندازه متن Aa Aa

به گزارش روابط عمومی ارتش ایران، نیروی زمینی ارتش روز چهارشنبه رزمایش غیر مترقبه‌ای را در منطقه شمال غرب کشور و در نزدیکی مرز ترکیه آغاز کرده‌اند.

این رزمایش با حضور سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران و با مشارکت یگان‌های واکنش سریع، متحرک هجومی و با پشتیبانی بالگرد‌های هوانیروز در منطقه ارومیه برگزار می شود.

فرمانده کل ارتش گفته است که نیمه شب گذشته این ماموریت به یگان‌های ارتش ابلاغ شد و این یگان‌ها بلافاصله وارد منطقه رزمایش شدند.

سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه هدف این رزمایش «آمادگی برای مقابله با هرگونه تحرک احتمالی دشمن» است، گفت: «پیام رزمایش برای دشمنان این است که اگر دارای محاسبات غلطی شوند، بدانند که فرزندان این آب و خاک آماده هستند در هر مکان و زمانی لازم باشد با قدرت هرچه تمام‌تر ایستادگی ‌کنند.»

پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی نوشته است که این رزمایش با شعار «یک هدف یک گلوله» در حال برگزاری است.

هنوز مشخص نیست که چه تهدید فوری باعث انجام این رزمایش غیر مترقبه در شمال غرب ایران و در نزدیکی مرز ترکیه شده است.

با خروج نیروهای آمریکایی از بخشی از نوار مرزی سوریه با ترکیه، هر لحظه احتمال می رود که نیروهای ترکیه به بخش‌هایی از شمال شرقی سوریه که در کنترل نیروهای کرد سوری است حمله کنند.

SP
SP
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.