خبر فوری

ادامه کاهش قیمت دلار؛ قاچاق سکه طلا جذاب شد

 نظرها
ادامه کاهش قیمت دلار؛ قاچاق سکه طلا جذاب شد
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با کاهش نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، سیر نزولی قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران نیز ادامه یافت.

بانک مرکزی ایران در آغاز معاملات روز دوشنبه بهای عرضه دلار آمریکا در سامانه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود را پس از هفت روز کاری ۵۰ تومان کاهش داد و به ۱۱ هزار ۳۵۰ تومان رساند.

کاهش نرخ رسمی ارز موجب شد تا افت بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران نیز پس از سپری شدن ثبات نسبی قیمت در معاملات هفته گذشته، ادامه یابد و این نرخ به ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان نزدیک شود.

هر یورو نیز روز دوشنبه در بازار ارز تهران بین ۱۲ هزار و۵۵۰ تا ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد. بر این اساس، در بازار رسمی ارز، نرخ برابری هر یورو در مقابل دلار آمریکا به ۱.۱۰۵۷ رسید که حدود ۳ دهم درصد بالاتر از نرخ برابری جهانی این دو ارز بود.

با وجود کاهش نرخ دلار در بازار ایران، افزایش ۶ دلار و ۴۰ سنتی بهای جهانی اونس موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا بار دیگر به آستانه ۴ میلیون تومان باز گردد و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۵ هزارتومان خرید و فروش شود.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی هزار و ۴۹۵ دلار بود.

با این وجود نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفته که به دلیل افت تقاضا، قیمت سکه طلا در بازار ایران به ۵۰ هزار تومان زیر ارزش جهانی آن رسیده و این امر موجب رونق قاچاق طلا و سکه از ایران به کشورهای همسایه می‌شود.

آقای کشتی آرای حباب منفی هر گرم طلای ۱۸ عیار را نیز ۵ هزار تومان اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:تضعیف ۴ درصدی لیر ترکیه در بازار تهران؛ آرامش دلار و یورو برهم نخورد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.