خبر فوری

هشدار یونکر در مورد احتمال رد توافق برکسیت: شرایط بسیار پیچیده می‌شود

 نظرها
هشدار یونکر در مورد احتمال رد توافق برکسیت: شرایط بسیار پیچیده می‌شود
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا هشدار داد که در صورت عدم تصویب توافق جدید برکسیت در پارلمان بریتانیا شرایط «بسیار پیچیده» خواهد شد.

بریتانیا و اتحادیه اروپا روز پنجشنبه از دستیابی به توافق جدیدی بر سر آینده روابط دو طرف پس از برکسیت خبر دادند.

رئیس کمیسیون اروپا در مورد احتمال رد توافق جدید برکسیت در پارلمان بریتانیا گفت: «اگر این اتفاق بیافتد ما با شرایط بسیار پیچیده ای روبرو خواهیم شد.»

بریتانیا قرار است روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج شود. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا پیش از این تاکید کرده بود که کشورش با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا (۲۷ کشور) روز پنجشنبه موافقت خود را با توافق به دست آمده بین لندن و بروکسل اعلام کردند.

پارلمان بریتانیا پیش از این سه بار توافقی را که ترزا می، نخست وزیر پیشین بریتانیا با اتحادیه اروپا به دست آورده بود رد کرده بودند.

حزب کارگر بریتانیا که اصلی ترین حزب مخالفت دولت محافظه کار بوریس جانسون محسوب می شود اعلام کرده است که با توافق جدید برکسیت مخالفت خواهد کرد. حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی که شریک حزب محافظه کار در دولت ائتلافی بریتانیا است نیز اعلام کرده است که به توافق جدید برکسیت رای مثبت نخواهد داد.

مجلس عوام بریتانیا قرار است روز شنبه در مورد توافق جدید برکسیت رای گیری کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.