خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش تند ترامپ به قطعنامه رسمی شدن تحقیقات استیضاح خود

نظرها
واکنش تند ترامپ به قطعنامه رسمی شدن تحقیقات استیضاح خود
اندازه متن Aa Aa

اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده در یک رای گیری تاریخی، پنج شنبه، کابوس شب هالووین را برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رقم زدند و قطعنامه رسمی شدن روند استیضاح وی را به تصویب رساندند.

به این قطعنامه‌ای که نمایندگان دموکرات آن را به بحث و بررسی گذاشته بودند، ۲۳۲ نماینده مجلس نمایندگان رای موافق و ۱۹۶ نماینده دیگر رای مخالف دادند.

دونالد ترامپ در اولین واکنش به رای مجلس نمایندگان در صفحه توئیتر خود نوشت شاهد «بزگترین ساحره گیری تاریخ آمریکا» هستیم.

به موجب این قطعنامه تمام جلسات تحقیقات مربوط به استیضاح آقای ترامپ بصورت علنی برگزارخواهد شد. یکی از مهم ترین اتفاقات امروز حضور نانسی پلوسی درزمان اعلام آرای امروز و برعهده گرفتن جلسه بصورت کامل بود.

اکثریت در مجلس نمایندگان برخلاف کنگره آمریکا با حزب دموکرات است و به نظر می رسد هیچ کدام از وکلای جمهوریخواه مجلس نمایندگان به این قانون رای نداده اند. در میان مخالفان این طرح هم چنین نام دو نماینده دموکرات دیده می شود.

جمهوریخواهان نمایندگان دموکرات را متهم کردند که تصویب این طرح طی روندی کاملا یک سویه و بدون اقناع نمایندگان مخالف انجام داده اند.

استیو اسکالیز، نماینده جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان تصویب این طرح را مشابه روش و متدهای اتحاد جماهیر شوروی خواند. کوین مک کارتی، سخنگوی جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان گفت: «هیچ چیز قانع کننده ای در سخنان نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان برای تصویب این طرح وجودندارد و تصویب این قانون مایه شرمساری کشور است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.