خبر فوری

آفریقای جنوبی سومین قهرمانی در جام جهانی راگبی را جشن گرفت

 نظرها
آفریقای جنوبی سومین قهرمانی در جام جهانی راگبی را جشن گرفت
آفریقای جنوبی سومین قهرمانی در جام جهانی راگبی را جشن گرفت -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رقابت های جام جهانی راگبی روز شنبه در ژاپن با قهرمانی تیم ملی آفریقای جنوبی به پایان رسید. غزال های آفریقایی که به اسپرینگبوک ها Springboks ملقب شده اند در دیدار نهایی این مسابقات انگلیس را از پیش رو برداشتند.

مسابقه فینال جام جهانی راگبی روز شنبه در ورزشگاه شهر یوکوهاما برگزار شد و طی آن تیم ملی آفریقای جنوبی موفق شد با نتیجه ۳۲ بر ۱۲ انگلیس را شکست دهد تا برای سومین بار فاتح این رقابت ها شود.

اسپرینگبوک ها که در سال ۱۹۹۵ و ۲۰۰۷ نیز به این عنوان دست یافته بودند برای تصاحب سومین جام قهرمانی کار بسیار دشواری را پیش رو نداشتند. تیم ملی آفریقای جنوبی با تکیه بر کیفیت بالای «پولارد» بهترین گلزن و دو بال کناری خود به نام های «ماپیمپی» و «کولبه» به راحتی از سد انگلیس، دیگر مدعی جام گذشت.

پیروزی تیم ملی آفریقای جنوبی مقابل انگلیس و کسب عنوان قهرمانی توسط غزال ها در واقع پایان بخش یک تورنمنت پر تماشاگر بود که از روز بیستم سپتامبر در ژاپن استارت خورد و شش هفته به طول انجامید. تیم ملی آفریقای جنوبی در حالی برای سومین بار به این عنوان مهم دست پیدا کرد که در نخستین مسابقه خود در این تورنمنت مقابل سیاه پوشان تیم ملی نیوزیلند ملقب به ALL BLACK شکست خورده بود.

تیم ملی انگلیس که به عنوان تنها تیم نیم کره شمالی در سال ۲۰۰۳ عنوان قهرمانی در این مسابقات را تجربه کرده باغلبه بر نیوزیلند پای به دیدار نهایی گذاشته بود.

در دیدار رده بندی این مسابقات نیز که روز جمعه برگزار شد تیم ملی نیوزیلند با غلبه بر ولز عنوان سومی مسابقات را از آن خود کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.