خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت و آزادی مشروط دو رهبر کاتالونیا در بلژیک

نظرها
بازداشت و آزادی مشروط دو رهبر کاتالونیا در بلژیک
اندازه متن Aa Aa

دو مشاور رهبر منطقه کاتالونیا که به همراه کارلس پوجدمون پس از اتفاقات ناشی از همه پرسی استقلال به بلژیک مهاجرت کردند، پنج شنبه خود را به نیروهای پلیس معرفی کردند و پس از گذرندان چندین دقیقه بازجویی بطور مشروط، هم چون رهبر پیشین کاتالونیا، کارلس پوجدمون موقتا آزادشدند.

علت بازداشت موقت لوئی جوئیگ و تونی کومین درخواست مجدد پلیس اسپانیا بر استرداد رهبران منطقه کاتالونیا بود.قرار است دادگاه این دو رهبر کاتالانها هفته آینده برگزار شود.

کارلس پوجدمون رهبر پیشین منطقه کاتالونیا که بیشتر از یکسال است در بلژیک اقامت دارد نیز هفته گذشته باردیگر بدلیل ارجاع پرونده استرداد بار دیگر خود را به پلیس بلژیک معرفی کرد.

پوجدمون هرچند بصورت مشروط آزاد است اما برای خروج از بلژیک همواره نیاز به مجوز دولت این کشور دارد.وی نیز قرار است ۱۶ دسامبر خود را به دادگاه بلژیک معرفی کند.

روز گذشته مقامات قضایی بریتانیا نیز تصمیم گرفتند تا روند ِرسیدگی به درخواست اسپانیا مبنی بر بازداشت و استرداد کلارا پونساتی، یکی از رهبران منطقه کاتالونیا را به حال تعلیق درآورند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.