خبر فوری
This content is not available in your region

تیراندازی شبانه پلیس کرواسی به سوی مهاجران غیرقانونی

نظرها
تیراندازی شبانه پلیس کرواسی به سوی مهاجران غیرقانونی
کپی رایت
عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

پلیس کرواسی نیمه‌شب شنبه به سمت گروهی از پناهجویان غیرقانونی که قصد داشتند از طریق مرز شمالی این کشور وارد اسلونی شوند، تیراندازی که در جریان آن یک مرد مهاجر به شدت زخمی شد.

داوِر بوزینوویچ، وزیر کشور کرواسی با تایید این خبر حاضر به اظهار نظر در مورد تعداد و ملیت این مهاجران نشد ولی محل وقوع این حادثه را در نزدیکی شهر شمالی آدریاتیچ عنوان کرد.

بیمارستانی محل نیز اعلام کرده که نیمه‌شب شنبه یک مرد مهاجر را که به دلیل اصابت گلوله به شدت مجروح شده بود، پذیرش کرده و تحت درمان قرار داده است.

کرواسی یکی از کشورهای اروپایی است که در مسیر مهاجران کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی به سمت اتحادیه اروپا قرار گرفته و اکثر مهاجران ورودی به این کشور از طریق بوسنی وارد آن می‌شوند.

کرواسی به عنوان متقاضی عضویت در پیمان شنگن، از سال ۲۰۱۵ و با شدت گرفتن بحرن مهاجرت در اروپا تلاش دارد تا توان خود را در محافظت از مرزهای اتحادیه اروپا به نمایش بگذارد.

بیشتر بخوانید:رویای مهاجرت به بریتانیا با «کامیون‌های مرگ»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.