خبر فوری
This content is not available in your region

سیل در ایتالیا و فرانسه ۲ کشته و چند مفقود برجای گذاشت

نظرها
سیل در ایتالیا و فرانسه ۲ کشته و چند مفقود برجای گذاشت
اندازه متن Aa Aa

بارش سیل‌آسا و جاری شدن سیل در شمال غربی ایتالیا و جنوب شرقی فرانسه تاکنون باعث کشته شدن ۲ نفر در فرانسه شده است و ۲ نفر نیز در ایتالیا مفقود شده‌اند.

فرانسه

روز یکشنبه دو جسد در شهرستان «وار» فرانسه، واقع در منطقه‌ای میان شهرهای مارسی و نیس یافت شد. ۲ نفر دیگر نیز در این منطقه مفقود شده‌اند. یکی از افراد کشته شده در اثر واژگون شدن یک قایق نجات متعلق به آتش نشانی منطقه جانش را از دست داد و جسد فرد دوم هم در یکی از روستاهای این منطقه در داخل خودرو‌اش پیدا شده است.

چندین رودخانه در جنوب شرقی فرانسه در روزهای شنبه و یکشنبه طغیان کردند و به خانه‌های اطراف، قایق‌ها و خودروها خسارات زیادی وارد شد.

همچنین روز یکشنبه مردم در چندن شهر در منطقه «وار» مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و بیش از ۴ هزار خانه با قطعی برق مواجه گردید.

ایتالیا

از سوی دیگر در ایتالیا نیز روز یکشنبه بارش باران‌های سنگین باعث جاری شدن سیل شد. به گفته مقامات این کشور تاکنون ۲ نفر در جریان این سیلاب مفقود شده‌اند.

سطح رودخانه «پو» که طولانی‌ترین رودخانه ایتالیاست به شدت بالا آمده و رودخانه‌های کوچک‌تر طغیان کرده‌اند و همین باعث جاری شدن سیلاب شده است. این سیلاب باعث لغو مسابقه ماراتن برنامه‌ریزی شده در شهر تورین ایتالیا شده و ترافیک جاده‌ها و حمل و نقل ریلی را با اختلال جدی مواجه کرده است.

همچنین روز دوشنبه برای چندمین بار در هفته‌های جاری آب در شهر ونیز بالا آمد و بخش‌‌های قابل توجهی از این شهر توریستی گرفتار سیل شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.