خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد از دولت و مطالبه اینترنت ملی در راهپیمایی «حمایت از ولایت»

نظرها
 انتقاد از دولت و مطالبه اینترنت ملی در راهپیمایی «حمایت از ولایت»
کپی رایت
عکس از خبرگزاری فارس(محسن عطایی)
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از مردم استان تهران روز دوشنبه با حضور در راهپیمایی «حمایت از ولایت» و تجمع «دفاع از اقتدار و امنیت» که با هدف محکومیت اعتراض‌های ضدحکومتی در پی گرانی بنزین برگزار شد از عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی انتقاد کردند.

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ضمن سخنرانی در حضور این راهپیمایان که در میدان انقلاب تهران تجمع کرده بودند، سران کشورهای آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و عربستان را تهدید کرد که در صورت عبور از خط قرمزهای ایران «نابود» خواهند شد.

آقای سلامی ضمن متهم کردن کشورهای خارجی به دامن زدن به اعتراض‌های ۱۰ روز گذشته در ایران تاکید کرد:« امروز دیگر دشمنان ما قادر به هیچ عملی نیستند، آنها شکست خورده‌اند.»

در پایان این تجمع حکومتی حاضران با قرائت بیانیه‌ای اعتراض خود را نسبت به آن چه بی‌تدبیری دولت در اجرای مصوبه سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن اعلام کردند و خواستار توجه جدی حسن روحانی، رئیس جمهوری به دیدگاه‌های رهبر ایران در مورد «اقتصاد مقاومتی» شدند.

آنها همچنین از دولت و شورای عالی فضای مجازی درخواست کردند تا همزمان با راه‌اندازی اینترنت ملّی و فعالیت رسانه‌هایی را که «معاند» لقب دادند، محدود کنند.

راهپیمانان هچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی افزون بر دولت حسن روحانی، انتقادهایی را نیز نسبت به عملکرد مجلس ایران ابراز کردند.

اعلام شبانه مصوبه سهمیه بندی و ۳ برابر شدن قیمت بنزین آزاد از روز ۲۴ آبان ماه گذشته اعتراض‌های گسترده خیابانی را در ۲۸ استان ایران برانگیخت که در جریان آن بیش از ۲۰۰ تن کشته و افزون بر ۴ هزار نفر بازداشت شدند.

این اعتراض بی‌سابقه که با خشونت و سرکوب گسترده نیروهای امنیتی ایران علیه معترضان مواجه شد، موجب وارد آمدن خسارت‌های جدیدی به ساختمان‌ها و تجهیزات دولتی شد.

رهبر و دولت ایران معترضان به گرانی بنزین را «اغتشاشگر» توصیف کردند و خواستار برخورد با آنها شدند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.