خبر فوری
This content is not available in your region

مایک پمپئو: مقامات ایران را به خاطر نقض حقوق بشر مردم تحریم می‌کنیم

نظرها
مایک پمپئو: مقامات ایران را به خاطر نقض حقوق بشر مردم تحریم می‌کنیم
اندازه متن Aa Aa

مایک پمپئو، وزیر خارجهٔ ایالات متحده اعلام کرد این کشور مقاماتِ ایرانیِ مسئول نقض حقوق بشر در اعتراض‌های اخیر ایران را تحریم می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت: «تا امروز حدود ۲۰ هزار پیام، ویدیو، عکس و یادداشت دربارهٔ نقض (حقوق بشر در ایران) دریافت کرده‌ایم و امیدواریم که ارسال آنها ادامه داشته باشد.» وی افزود: «ما به تحریم مقامات ایرانی مسئول این مواردِ نقض حقوق بشر ادامه خواهیم داد.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روز گذشته و همزمان با روز جهانی منع خشونت علیه زنان، وزیر خارجه آمریکا در توییتر خود متنی را به حمایت از حقوق زنان ایران اختصاص داد و عکس یکی از دختران خیابان انقلاب را نیز منتشر کرد.

وی نوشت: «ما امروز و هر روز در همبستگی با زنان ایران می‌ایستیم، همان‌ها که با خشمِ رژیمی روبرو هستند که خشونت علیه آنها را نهادینه کرده و آن را نادیده می‌گیرد، همان‌ها که برابری می‌خواهند، چه برای آنچه آرزو دارند بپوشند، چه برای آنچه که مایل اند آزادنه آن را نیایش کنند و بپرستند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.