خبر فوری
This content is not available in your region

پلیس ایتالیا طرح تشکیل یک حزب نازی را در این کشور خنثی کرد

نظرها
پلیس ایتالیا طرح تشکیل یک حزب نازی را در این کشور خنثی کرد
کپی رایت
Polizia di Stato/Handout via REUTERS
اندازه متن Aa Aa

پلیس ایتالیا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در جریان تحقیقات دو سالۀ خود به وجود طرحی برای تشکیل یک حزب جدید نازی در این کشور پی برده‌ و حتی در همین راستا موفق به کشف یک انبار اسلحه شده‌ است.

در بیانیۀ پلیس آمده است در جریان تحقیقاتی که در ۱۶ شهر این کشور از جزیرۀ مدیترانه‌ای سیسیل گرفته تا آلپ در شمال این کشور انجام شده است، به مجموعۀ گسترده‌ای از اشیاء دست یافته و شمار قابل توجهی از افرادی را شناسایی کرده‌ که در مناطق مختلف این کشور دارای عقاید نازی‌ها بودند و با همان تعصب عقیدتی دور هم جمع شده‌اند تا جنبشی را که علناً طرفدار نازی‌ها، ضدبیگانگان و ضد یهودیان است، تشکیل دهند.

پلیس شمار افرادی را که به این گروه پیوسته‌اند یا دستگیر شده‌اند، اعلام نکرد. در ایتالیا دفاع از فاشیسم و تلاش برای احیای احزاب فاشیستی جرم محسوب می‌شود.

این افراد قصد داشتند حزبی به نام «حزب ملی کارگران سوسیالیست ایتالیا» تشکیل دهند. پلیس در جریان جستجوی ۱۹ مکان وابسته به این حزب، به مجموعۀ بزرگی از نشان‌ها و شعارهای منسوب به نازی‌ها مانند صلیب‌های شکسته و تصاویر آدولف هیتلر، همچنین شمار قابل توجهی اسلحه از جمله تپانچه و اسلحه شکاری دست یافته است.

اعضای این جنبش با گروههای افراطی در دیگر کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه و پرتغال نیز در ارتباط بودند.

پلیس ایتالیا پیش از این در ماه ژوئیه مجموعۀ بزرگی از سلاح از جمله موشکهای هوا به هوا را نزد گروهی که گفته می‌شود با گروههای راست افراطی در ارتباط بودند کشف کرده بود.

در ماه نوامبر نیز دو مرد که با گروه‌های نازی و ضدیهود مرتبط بودند، به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به مسجدی در این کشور دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.