خبر فوری
This content is not available in your region

۷۶ سال زندان برای دو برادر استرالیایی متهم به تروریسم

نظرها
۷۶ سال زندان برای دو برادر استرالیایی متهم به تروریسم
کپی رایت
Richard Vandervord [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
اندازه متن Aa Aa

دادگاه عالی ایالت نیوساوت ولز استرالیا دو برادر استرالیایی با اصلیت لبنانی به نام‌های خالد ومحمود خیاط را به اتهام برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در پرواز شرکت هواپیمایی اتحاد که از سیدنی به ابوظبی می رفت، به ۷۶ سال زندان محکوم کرد.

این دو برادر بمب‌ها را در یک «چرخ گوشت» جاسازی کرده بودند. آنها همچنین سعی داشتند با گاز شیمیایی نیز حمله‌ای را انجام دهند.

بر اساس رای دادگاه عالی نیوساوت ولز، خالد خیاط به ۴۰ سال و محمود خیاط به ۳۶ سال زندان محکوم شده‌اند. خالد خیاط تا سال ۲۰۴۷ میلادی و برادر او تا سال ۲۰۴۴ حق تجدیدنظر و درخواست آزادی مشروط را نخواهند داشت. دو برادر در ژوئیه سال ۲۰۱۷ قصد داشتند در سیدنی عملیات خود را به انجام برسانند اما پیش ازاجرایی شدن دستگیر شدند.

گزارش‌ها نشان می دهد این دوبرادر مواد منفجره مورد نیاز را از کشور ترکیه تهیه کرده بودند. پلیس استرالیا بعدها در تحقیقات اعلام کرد مواد منفجره توسط نیروهای داعش در اختیار این دو برادر قرار گرفته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.