خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار بمب کنار جاده‌ای در ولسوالی علی‌شیر افغانستان جان ۱۰ غیرنظامی را گرفت

نظرها
  -  
کپی رایت
عکس تزیینی است - Massoud Hossaini
اندازه متن Aa Aa

انفجار بمبی که در کنار جاده‌ای در ولسوالی علی‌شیر واقع در ولایت شرقی خوست کار گذاشته شده بود روز سه‌شنبه، ۱۷ دسامبر، جان ۱۰ غیرنظامی افغان از جمله سه کودک و دو زن را گرفت.

همزمان بر اثر انفجار بمبی دیگر که در یک دستگاه موتور سیکلت و در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در ولایت شمالی بلخ جاسازی شده بود، ۱۸ نفر زخمی شدند. در این انفجار در مزار شریف، ۶ نفر از زخمی‌ها ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی و بقیه غیرنظامی بودند.

اگرچه نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان انگشت اتهام را به سوی طالبان نشانه رفت اما هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

گروه طالبان با بمب‌های کنار جاده‌ای به نظامیان، نیروهای امنیتی و کارکنان دولت را در سراسر افغانستان حمله می‌کنند. غیرنظامیان افغان گاه و بیگاه قربانی بمب‌های کنار جاده‌ای می‌شوند که گروه افراطی طالبان کار می‌گذارند.

افراط گرایان طالبان که بیش از نیمی از کشور افغانستان را در کنترل یا تحت نفوذ خود دارند به همراه افراط گرایان داعش تقریبا هر روز دست به حمله علیه نظامیان و غیرنظامیان افغانستان می‌زنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.