خبر فوری
This content is not available in your region

‌ژاپنی‌ها برای قربانیان آتش‌سوزی کیوتو ۳۰ میلیون دلار جمع‌آوری کردند

نظرها
 ‌ژاپنی‌ها برای قربانیان آتش‌سوزی کیوتو ۳۰ میلیون دلار جمع‌آوری کردند
کپی رایت
AP
اندازه متن Aa Aa

کمک‌های مالی برای حمایت از خانواده‌‌های قربانیان آتش سوزی عمدی ماه ژوئیه در استودیو «کیوتو انیمیشن» به رقم ۳۰ میلیون دلار رسید.

سخنگوی فرماندار کیوتو روز جمعه گفت با جمع شدن این مبلغ مسئولان «کیوتو انیمیشن» تصمیم گرفتند که جمع‌آوری کمک را متوقف کنند. «کیوتو انیمیشن» گفته است که در اوایل هفته با یک کمیته ویژه در فرمانداری کیوتو نسبت به تقسیم این کمک‌ مالی در میان بازماندگان قربانیان این حادثه هماهنگی‌های لازم را انجام خواهد داد.

در تابستان سال جاری آتش سوزی در استودیوی تولید فیم‌های انیمیشن در شهر کیوتو در غرب ژاپن ۳۰ کشته و دهها زخمی برجا گذاشت.

پیش از این یک سخنگوی آتش نشانی در شهر کیوتو گفت بود که چند تن از کارمندان این استودیوی تولید مجموعه و فیلم های پویانمایی هنگام حادثه به کلی غافلگیر شده و نتوانستند از ساختمان آتش گرفته بگریزند.

پلیس ژاپن گفته است که مرد مظنون به آتش زدن عمدی ساختمان «کیوتو انیمیشن» به این دلیل دست به این کار زده است که معتقد بوده رمان وی مورد سرقت ادبی قرار گرفته است.

پلیس هویت این مرد را «شینجی آوبآ» اعلام کرده است که در بخش ورودی ساختمان این استودیو بنزین ریخته و آنجا را به آتش کشیده است.

این واقعه یکی از بدترین موارد کشتار جمعی در طی دو دهه گذشته در ژاپن به شمار می رود.

«کیوتو انیمیشن» در حومه شهر کیوتو واقع شده است و انیمیشن‌های محبوبی چون «صدای اوفونیوم» (Sound! Euphonium) که داستانش در یک دبیرستان موسیقی می گذرد را ساخته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.