خبر فوری
This content is not available in your region

«حوثی‌ها با موشک» مراسم رژه جدایی‌طلبان را در یمن هدف گرفتند

نظرها
عکس تزيینی است
عکس تزيینی است   -   کپی رایت  AP
اندازه متن Aa Aa

جدایی‌طلبان یمنی موسوم به «کمربند امنیتی» می‌گویند «حمله موشکی حوثی‌های تحت حمایت ایران» به یک مراسم فارغ التحصیلی این گروه در شهر جنوبی «الضالع» در روز یکشنبه، ۲۹ دسامبر، حداقل پنج کشته برجای گذاشته است.

برخی از خبرگزاری‌ها شمار کشته‌شدگان را حداقل ۹ نفر و شمار زخمی‌ها را ۳۰ نفر گزارش کرده‌اند.

حوثی‌های یمن هنوز به این اعای جدایی‌طلبانی که خود را نیروهای «کمربند امنیتی» می‌خوانند واکنشی نشان نداده و یا مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته‌اند.

نیروهای «کمربند امنیتی» که بخشی از جبهه جدایی‌طلبان در جنوب یمن هستند، از حمایت امارات عربی متحده برخوردارند و با حوثی‌ها می‌جنگند.

یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفته است که بر اثر حمله روز یکشنبه به مراسم رژه شمار زیادی نیز زخمی شده‌اند. جدایی طلبان شمار زخمی های ناشی از این انفجار را ۸ نفر اعلام کرده اند.

یمن حدود ۵ سال است که دستخوش جنگ داخلی است.

ماه اوت گذشته نیز با موشک و پهپاد به یک مراسم رژه در شهر عدن حمله شد، حمله‌ای به نظامیان دولتی که جامعه بین الملل آن را به رسمیت می شناسد و ۳۶ کشته برجای گذاشت. مسئولیت این حمله را حوثی‌ها بر عهده گرفتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.