خبر فوری
This content is not available in your region

معترضان در پاریس شب امانوئل ماکرون را خراب کردند

نظرها
euronews_icons_loading
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه   -  
کپی رایت
AP
اندازه متن Aa Aa

گروهی از معترضان جمعه شب ۲۷ دی در جلوی یک سالن تئاتر دست به اعتراض زدند. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در این سالن واقع در شمال پاریس مشغول تماشای نمایش بود که گروهی از معترضان به سیاست‌های وی سررسیدند. این گروه هر چند موفق شد در ابتدا به داخل تئاتر بروند ولی ماموران پلیس سریعاً آنها را خارج کردند.

بدنبال این حادثه ماموران امنیتی رئیس‌جمهوری فرانسه را قبل از آن که سالن تئاتر را ترک کند برای دقایقی تحت محافظت خود قرار دادند.

هنگام عبور خودروی سیاه‌رنگ حامل امانوئل ماکرون، گروهی که در اعتراض به سیاست های او در برابر سالن تئاتر جمع شده بودند او را هو کردند.

«طاها بوحفص»، خبرنگار و فعالی که مکان و زمان حضور امانوئل ماکرون در سالن تئاتر را توییت کرده و معترضان را به مقابل سالن کشانده بود، بدنبال هو شدن آقای ماکرون بازداشت شد و تا لحظه تنظیم این خبر در ظهر شنبه ۲۸ دی، ۱۸ ژانویه در بازداشت به سر می برد.

فرانسه در هفته‌های اخیر شاهد اعتصاب و اعتراض‌های گسترده‌ علیه طرح اصلاح قانون بازنشستگی دولت آقای ماکرون بوده است. روز جمعه ۴۴ امین روز اعتصاب علیه این اصلاح قانون بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.