خبر فوری
This content is not available in your region

تکرار تاریخ؛ درگیری لفظی ماکرون و شیراک با نیروهای امنیتی اسرائیل

نظرها
euronews_icons_loading
تکرار تاریخ؛ درگیری لفظی ماکرون و شیراک با نیروهای امنیتی اسرائیل
کپی رایت  AP
اندازه متن Aa Aa

تصاویر منتشر شده از مواجهه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در اسرائیل برای خیلی از فرانسوی‌ها یادآور برخورد ژاک شیراک، رئیس‌جمهوری پیشین فرانسه و نیروهای امنیتی اسرائیل در اکتبر سال ۱۹۹۶ بود.

آقای ماکرون روز ۲۲ ژانویه وقتی می‌خواست وارد کلیسای کاتولیک سنت‌آن در بیت‌المقدس شود برای دقایقی با نیروهای امنیتی اسرائیل درگیری لفظی پیدا کرد. بر اساس مقررات، حریم این کلیسا بخشی از خاک فرانسه محسوب می‌شود. او خطاب به این نیروها گفت که «به مقررات احترام بگذارند و از آن مکان خارج شوند.»

آقای ماکرون به آنها تاکید کرد «شما در شهر کارتان را خوب انجام دادید اما لطفا از اینجا خارج شوید و به قوانین احترام بگذارید.»

اکتبر سال ۱۹۹۶ نیز اتفاق مشابهی در بیت‌المقدس روی داد. سربازان اسرائیلی اجازه ندادند برخی شهروندان فلسطینی و اصحاب رسانه با ژاک شیراک، رئیس‌جمهوری وقت فرانسه دیدار کنند. آن موقع آقای شیراک با آنها درگیری لفظی پیدا کرد و گفت اجازه بدهید این‌ها کارشان را بکنند، این راهش نیست و کار شما تحریک‌آمیز است.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.