خبر فوری
This content is not available in your region

زمین لرزه در شرق ترکیه قربانی گرفت

نظرها
euronews_icons_loading
زمین لرزه در شرق ترکیه قربانی گرفت
کپی رایت
آناتولی
اندازه متن Aa Aa

زمین زلزله‌ای به بزرگی ۶.۵ در مقیاس ریشتر شامگاه جمعه ۴ بهمن (۲۴ ژانویه) شرق ترکیه را لرزاند و حداقل ۱۴ قربانی گرفت.

این زمین‌لرزه ساعت ۸:۵۵ بعد از ظهر به وقت محلی در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در نزدیکی «سیوریجه» واقع در‎ استان «ائلازیغ»‎ روی داد.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اولین اظهارات خود شمار قربانیان این زمین لرزه را ۴ نفر اعلام کرده و گفته بود که امیدوار است شاهد جان باختگان هموطنان خود نباشد و شمار قربانیان افزایش نیابد. ده‌ها نفر نیز بر اثر این زمین لرزه زخمی شده‌اند.

آقای سویلو همچنین گفت که گمان می‌برد روستاهای اطراف نیز آسیب دیده و خساراتی وارده شده است، اما هنوز گزارشی از جزییات آسیب و خسارت وارده جانی و مالی به روستاها و روستانشینان منتشر نشده است.

به گزارش رسانه‌های ترکیه ساکنان نواحی زلزله‌زده از وحشت پس‌لرزه‌ها خانه‌های خود را ترک‌کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری آناتولی به نقل ازمدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه «آفاد»، این زمین لرزه شدید ۳۵ پس لرزه خفیف و قوی ۲.۷ تا ۵.۴ ریشتری بدنبال داشته است.

شدت این زمین لرزه شدید به قدری بود که در مناطق مرزی ترکیه با ایران، ارمنستان، سوریه و شمال عراق هم حس شد.

بیم این می‌رود که شمار قربانیان این زمین لرزه افزایش یابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.