خبر فوری
This content is not available in your region

دیوان عالی هند به حقوق برابر زنان با مردان در ارتش رای داد

نظرها
دیوان عالی هند به حقوق برابر زنان با مردان در ارتش رای داد
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس
اندازه متن Aa Aa

دیوان عالی هند روز دوشنبه در حکمی دولت فدرال را موظف کرد که به افسران زن این کشور اجازه دهد تا در ماموریت های دائمی و سمت های فرماندهی ارتش خدمت کنند.

عالی ترین نهاد قضایی هند همچنین استدلال های حقوقی دولت فدرال در مخالفت با خدمت افسران زن در این مقام ها را مبتنی بر «کلیشه های جنسیتی» ارزیابی کرد.

تصمیم دیوان عالی هند به این معنا است که زنان عضو ارتش می توانند تا زمان بازنشستگی به خدمت در واحدهای غیر رزمی ارتش مانند بخش آموزشی، حقوقی و پشتیبانی ادامه دهند. آنها همچنین براساس میزان شایستگی خود می توانند تا درجه سرهنگ در سلسله مراتب ارتش ارتقا پیدا کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

زنان هم اکنون تنها می توانند تنها بین ۱۰ تا ۱۴ سال در ارتش هند خدمت کنند.

حکم دیوان عالی هند با این حال به زنان اجازه خدمت در واحدهای رزمی ارتش مانند بخش های پیاده نظام، توپخانه و سپاه زرهی را نمی دهد.

دولت هند در دفاع از ممنوعیت استفاده از زنان در جایگاه های فرماندهی ارتش گفته بود که نظامیان مرد هنوز آمادگی پذیرش زنان به عنوان فرمانده خود را ندارند. دولت هند همچنین تاکید کرده بود که امکان برخورد برابر با زنان و مردان در ارتش وجود ندارد.

مدافعان حقوق برابر زنان با مردان از تصمیم دیوان عالی هند به عنوان «پیشرفتی بزرگ» تمجید کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.