خبر فوری
This content is not available in your region

اروپا خواهان ادامه پروژه احداث خط لوله جنوب است

نظرها
اروپا خواهان ادامه پروژه احداث خط لوله جنوب است
اندازه متن Aa Aa

بدنبال اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دائر بر لغو پروژه احداث خط لوله جنوب، رئیس کمیسیون اروپا روز پنجشنبه گفت مشکلاتی که در راه احداث این خط لوله وجود دارد، قابل حل است. لغو این پروژه به بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله بلغارستان لطمه می زند.

ژان کلود یونکردر پایان مذاکرات با نخست وزیر بلغارستان در بروکسل گفت: “(خط لوله) جنوب می تواند احداث شود. شرایط ایجاد آن مدتهاست روشن شده است. حال این بر عهده روسیه است که در مورد آن تصمیم بگیرد.”

بویکو بوریسف، نخست وزیر بلغارستان گفت که احداث خط لوله جنوب و نحوه بهره برداری از آن باید با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت کند. او گفت: “ما خواهان ایجاد خط لوله جنوب با محترم شمردن قوانین اتحادیه اروپا هستیم. روز نهم دسامبر، اتحادیه اروپا درمورد نحوه اعمال این قوانین تصمیم خواهد گرفت.”

وزیران انرژی کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است روز پنجشنبه آینده در بروکسل گردهم آیند. خط لوله جنوب و لطمات ناشی از لغو آن برای اروپا در صدر دستور کار مذاکرات قرار خواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.