وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کره جنوبی نسبت به امنیت نیروگاههای هسته ای خود اطمینان داد

 نظرها
کره جنوبی نسبت به امنیت نیروگاههای هسته ای خود اطمینان داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت دفاع کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد که با وجود هک شدن برخی اطلاعات مربوط به نیروگاههای هسته ای این کشور، با انجام آزمایش هایی از امنیت این نیروگاه ها مطمئن شده است.

همچنین شرکت انحصاری نیروگاههای هسته ای این کشور گفته که روز دوشنبه آزمایشهایی علیه حمله های سایبری انجام داده است.

پارک گوئن های، رئیس جمهوری کره جنوبی روز سه شنبه گفت: “نیروگاه های هسته ای در زمره تاسیسات امنیتی درجه اول کشور هستند که به طور مستقیم با امنیت مردم سر و کار دارند. با چنین موقعیت خطیری هرگونه خطایی از نظر امنیت ملی غیر قابل قبول خواهد بود.”

آزمایشهای مربوط به کنترل سیستم ها و ضد حملات سایبری به مدت دو روز در چهار نیروگاه هسته ای از جمله نیروگاه ولسئونگ در شهر گیونگ جو در جنوب شرقی کره جنوبی به اجرا گذارده شده است.

هفته گذشته برخی اسناد مربوط به طرح های تاسیسات هسته ای کره جنوبی و نیز اطلاعات شخصی کارکنان این تاسیسات که به سرقت رفته به صورت آنلاین منتشرشد، اما مقامات مسئول گفته اند که این اطلاعات محرمانه نبوده است.

در اظهار نظرهای مقامات کره جنوبی، به حملات سایبری اخیر کره شمالی از جمله علیه شرکت سینمایی سونی (سونی پیکچرز) اشاره ای نشده است.