خبر فوری
This content is not available in your region

پیام کریسمس پادشاه اسپانیا؛ مبارزه با فساد یا تلاش برای ترمیم چهره خاندان سلطنتی؟

نظرها
پیام کریسمس پادشاه اسپانیا؛ مبارزه با فساد یا تلاش برای ترمیم چهره خاندان سلطنتی؟
اندازه متن Aa Aa

فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا در پیام کریسمس خود خواهان ریشه کن شدن فساد، مبارزه با بیکاری و همچنین در سایه احساسات جدایی طلبی در منطقۀ خودمختار کاتالونیا خواهان اتحاد در کشور شد.

وی گفت:«مردم باید مطمئن شوند که مدیریت منابع مالی کشور و صرف آن درست است، هیچگونه پارتی بازی به نسبت موقعیت اجتماعی کسی وجود ندارد و منصب دولتی بمعنای سوء استفاده و ثروتمند شدن شخص نیست و حسن شهرت ما در دنیا آسیب نمی بیند.»

پادشاه فیلیپ ششم فرزند خوان کارلوس ظاهراً در پی ترمیم چهره خاندان سلطنتی اسپانیاست که بدنبال اتهامات وارده به خواهرش کریستینا و شوهر او ایناکی اوردانگارین مخدوش شده است.

کریستینا اولین فرد خاندان سلطنتی اسپانیاست که به اتهام پولشویی و اختلاس به دادگاه فراخوانده شده و شوهرش با ۱۵ سال زندان روبرو است.

در اسپانیا به جز پادشاه، اعضای خاندان سلطنتی از مصونیت قضایی برخوردار نیستند، موضوعی که جمهوری خواهان اسپانیا با آن و نیز با سلطنت مشروطه در کشورشان مخالفند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.